Vi använder cookies för att göra din upplevelse bättre. Läs mer.
Kroppsklippning, lammklippning lämnar 13 mm. Skär 3 som har beteckningen F eller FC efter siffran har tätare tänder kan även användas till katt & ger hunden eller katten en jämnare finish på pälsen. CryogenX 3F 13mm Skär i hög kvalitet till Oster klippmaskin. Skäret passar till Andis modell AG, AG2, AGC, AGC2, AGR, MBG och Oster A5.
Läs mer
Viktig information
Viktigt för att säkerställa en lång livslängd på klippskäret är det absolut nödvändigt att olja in skäret regelbundet var 3-4 minut enligt anvisningarna i bruksanvisningen till klippmaskinen. Är inte skäret oljat gnids metall mot metall och det blir slött mycket snabbare.
204954
799 kr
Oster CryogenX 3F Skär
Osters skär passar alla vanliga Oster och Andis klippmaskiner, samt Moser Max 45.
För att skäret ska ha sin fulla livslängd och klippkapacitet, är det viktigt att pälsen är nytvättad och -torkad. Kyl gärna skäret under klippningen med en kylspray. Rengör, torka och olja skäret efter användning.
Passar utmärkt till Shih Tzu, Maltese och andra långhåriga raser.
Läs mer
Läs mindre
Läs mer
Läs mindre