Ställbart svart katthalsband i nylon. Säkerhetsband med resår så katten kan ta sig loss om den fastnar. Svarta halsband med pingla för katter. Komplettmed en namnlapp för kontaktinformation. Nobby Address Cat Collar "My Boss Is" Black.
Läs mer
Ett katthalsband av nylon med resår så katten lätt skall komma loss om den fastnat. Katthalsbandet har även reflex så din katt syns i mörkret.
Det praktiska med detta katthalsband är också att det har en adressflärp där det skämtsamt står " MY BOSS IS" och där under kan du skriva dina kontaktuppgifter som telefonnummer och dylikt ifall din katt av någon anledning t.ex. skulle komma bort eller om något annat skulle hända som gör att du skulle behöva underättas. Dessa halsband finns i rött och svart och på katthalsbanden finns även en bjällra som lätt kan klippas bort om det önskas.
Storlek: 20-30 cm
Material: Nylon med resår för att katten lätt skall komma loss om den fastnar