FourFriends Natural Snacks Training Treats Lamb med Lammkött 59 % , lammlever är tillverkade i Schweiz. Perfekt som lättuggat belöningsgodis för alla hundar. Mjuka smakfulla bitar hundgodis som hundarna älskar! Finns i 400 g burk.
Läs mer
Omåttligt populärt, smaskigt och nyttigt hundgodis från Four Friends. Detta naturgodis är tillverkat av högkvalitativa, torkade naturprodukter och har en ljuvlig smak av lamm. Det lättuggade och lättsmälta godiset innehåller ingen spannmål – istället innehåller godiset hela 71 % kött.
De mjuka bitarna levereras i en burk med tätslutande lock som bevarar den goda smaken och konsistensen. Det perfekta träningsgodiset för träning både på vardagspromenaden och träningsplanen.
Four Friends Dog Training Treats Lamb 400 g - Super Tasty Dog Treats, Grain Free Easy Chew Bites Made In Switzerland
FourFriends använder enbart högklassiga råvaror och det finns inte en ingrediens i onödan i recepten som utfyllnad. Hundar och katter är karnivora djur, det vill säga köttätare och det har FourFriends tagit hänsyn till och har mycket kött i sina recept.
FourFriends Training Treats Lamb är tillverkade i Schweiz av noggrant utvalda råvaror. Ett belöningsgodis med hög kötthalt för alla hundar. Mjuka smakfulla bitar som hundarna älskar! Finns i 400 g burk som är lätt att ha med sig till både träning och promenader.
Information
Spannmålsfria Träningsgodiset Dog Training Treats i Natural Snacks-serien är mjuka lättuggade bitar som passar perfekt vid hundträningen eller promenaden. Alla FourFriends belöningsgodis har hög smaklighet och älskas av de flesta hundar. Toppkvalitet på råvarorna och givetvis utan tillsatt socker!
Varubeskrivning
Mersmak! Eftersom FourFriends produkter är gjorda på rena råvaror så smakar och luktar de också gott. Det gäller allt i FourFriends-serien från torrfoder, korvar till belöningsgodis för både katten och hunden. Nyttigt kan vara gott!
Produktinformation
Belöningsgodis för hund
Faktabeskrivning
Ursprungsland: Schweiz. Tillverkas i en EU-certifierad fabrik med strikta kvalitetskontroller